tło
tło Logologo

Strona startowa >> Referencje Kolektory Słoneczne

       

Kolektory słoneczne Viessmann w Poznaniu – referencje

Kolektory słoneczne Viessmann oferowane przez salon firmowy INSIDE z Poznania, mogą być instalowane niemal w każdym rodzaju budynku, jak np. na domach jedno- czy wielorodzinnych, szkołach, hotelach, pensjonatach, biurowcach lub obiektach użyteczności publicznej. Najczęstszym ich przeznaczeniem jest praca na cele podgrzewania ciepłej wody użytkowej lub basenowej, ale spotykane są też rozwiązania gdzie kolektory słoneczne wspomagają system grzewczy budynku.


Vitosol 100-F - płaskie kolektory słoneczne na nachylonym dachu   Vitosol 200-T - rurowe kolektory próżniowe Viessmann
Vitosol 100-F
Kolektory płaskie są najczęściej stosowanym rozwiązaniem przeznaczonym do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ale także dla wspomagania ogrzewania centralnego budynku
  Vitosol 200-T
Kolektory próżniowe mające konstrukcję 1-warstwowych szklanych rur próżniowych, pracują z wyższą niż kolektory płaskie sprawnością, zarówno latem, jak i zimą.

Zastosowanie kolektorów słonecznych jest coraz bardziej popularne, a wraz ze zmieniającymi się przepisami instalacje te staną się jeszcze bardziej powszechne. Nasz salon firmowy od wielu lat montuje instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii, w tym kolektory słoneczne. Nasi doradcy mają duże doświadczenie i każdorazowo starają się przeprowadzić optymalny dobór urządzeń i instalacji dla indywidualnych potrzeb klienta. W zależności od warunków technicznych projektujemy instalacje z kolektorami płaskimi lub kolektorami próżniowymi. Nasi wykwalifikowani instalatorzy przeprowadzają montaż systemu solarnego, a obsługa serwisowa gwarancyjna i pogwarancyjna jest prowadzona przez bez względu na to, czy budynek jest zlokalizowany w Poznaniu, czy też w dalszej odległości.

Przykłady realizacji kolektorów słonecznych Viessmann - Poznań

Kolektory słoneczne mogą być instalowane nie tylko na dachach pochyłych, ale także na dachach płaskich dzięki dodatkowym konstrukcjom wsporczym. Przy dużych instalacjach i braku wymaganego miejsca na dachu budynku, instalacje solarne mogą być montowane również na gruncie. Kolektory słoneczne próżniowe Viessmann Vitosol jako jedne z niewielu na rynku można montować poziomo na dachu płaskim lub na elewacji budynku w pozycji pionowej.

 
Większa instalacja solarna Viessmann   Vitosol 100-F - kolektory płaskie umieszczone na przybudówce
Vitosol 200-F
Kolektory płaskie przeznaczone mogą być do podgrzewania cwu w systemach o różnej wielkości. Sprawność większych instalacji solarnych jest zazwyczaj wyższa z uwagi na niższe temperatury robocze i mniejsze straty ciepła.
  Vitosol 100-F
Kolektory płaskie zabudowane w sposób typowy - na połaci nachylonego do poziomu dachu – nad częścią gospodarczą budynku.

Vitosol 300-T - próżniowe kolektory na konstrukcji wspornej   Vitosol 200-T - kolektory próżniowe umieszczone na dachu płaskim
Vitosol 300-T
W przypadku dachu płaskiego kolektory próżniowe zaleca się instalować z nachyleniem, przy wykorzystaniu konstrukcji wsporczych - optymalne dla całorocznej pracy od 25 do 45 st.
  Vitosol 200-T
Kolektory próżniowe firmy Viessmann można także instalować w nietypowych warunkach zabudowy, np. w pozycji poziomej na dachu płaskim. Jest to czasami jedyna możliwość zastosowania baterii słonecznych w budynkach wysokich, gdzie działają zwiększone siły na kolektory nachylone do poziomu.

Kolektory Vitosol 200-T próżniowe w pozycji pionowej   Płaskie kolektory słoneczne Viessmann zamontowane na stelażach
Vitosol 200-T
Kolektory próżniowe można instalować w pozycji pionowej, np. na elewacji budynku, gdy nie ma warunków do zabudowy na dachu lub też budynek znajduje się w strefie zwiększonych opadów śniegu. Dotyczy to szczególnie rejonów górskich.
  Vitosol 200-F
Kolektory słoneczne płaskie można instalować na dachu poziomym z zastosowaniem stelaży wolnostojących z zachowaniem odpowiedniego nachylenia i uwzględnieniem wytrzymałości konstrukcji dachu.

Jak może wyglądać schemat kolektorów słonecznych?

Instalacja solarna powinna być dobrana w sposób umożliwiający maksymalne jej wykorzystanie i jak najszybszy zwrot kosztów inwestycji. W przypadku budynków mieszkalnych jednorodzinnych schematy instalacji są nieskomplikowane, choć również wymagają wiedzy i doświadczenia. W przypadku dużych instalacji, zalecane jest wykonanie wcześniej projektu wykonawczego z obliczeniami i prawidłowym doborem urządzeń. Schematy dużych instalacji z reguły są znacznie bardziej skomplikowane i niedoświadczona osoba może popełnić błędy, które będą trudne do naprawy po realizacji inwestycji


Schemat instalacji solarnej - podgrzew CWU
Instalacja słoneczna dla podgrzewania ciepłej wody użytkowej
Standardowym i niezawodnym rozwiązaniem jest zastosowanie biwalentnego (z dwoma wężownicami grzejnymi) podgrzewacza cwu. współpracującego z kolektorami słonecznymi. W ten sposób panele słoneczne podgrzewają od wstępnie wodę użytkową, którą w razie niedoboru ciepła dogrzewa dodatkowo kocioł grzewczy.


Schemat instalacji solarnej - cwu i wspomaganie ogrzewania
Instalacja słoneczna do podgrzewania cwu ze wspomaganiem ogrzewania budynku
Z zastosowaniem uniwersalnego multiwalentnego podgrzewacza, pojawia się możliwość dodatkowego wspomagania ogrzewania budynku, przez instalację solarną. Co bardzo ważne dla kosztów inwestycji i warunków zabudowy systemu - układ jest prosty w budowie. Wcześniejsze rozwiązania wymagały bowiem odrębnego podgrzewacza i odrębnego zbiornika buforowego.


Montaż kolektorów słonecznych Viessmann - Poznań

Montaż kolektorów słonecznych jest możliwy zarówno w budynku nowobudowanym, jak i modernizowanym. Salon firmowy INSIDE z Poznania także może podjąć się wykonania takich prac. W przypadku budynków istniejących konieczna będzie ekspertyza na budowie, celem ustalenia lokalizacji paneli na dachu, trasy ułożenia przewodów grzewczych pomiędzy dachem i kotłownią, a także zmian hydraulicznych w kotłowni budynku. Montaż kolektorów na dachu nie zajmuje z reguły wiele czasu, ale pamiętać musimy że to tylko część prac związanych z uruchomieniem systemu. W przypadku nowych budynków zlecamy wcześniejszy kontakt się z naszym salonem już na etapie projektu budynku, ewentualnie najpóźniej na etapie realizacji stanu surowego. Jeśli prace związane z instalacją solarną zostaną podjęte zbyt późno może okazać się, że pojawią się dodatkowe koszty, które spowodują że montaż będzie nieopłacalny.


Montaż kolektorów Viessmann na dachu   Kolektory słoneczne Viessmann na domu jednorodzinnym
Montaż paneli słonecznych
Przeprowadzić można na każdym pokryciu dachu. Zestawy montażowe są dostępne w ofercie firmy Viessmann nie tylko dla popularnych rodzajów dachówki, ale i dla blachy, łupka oraz innych materiałów...
  Kolektory słoneczne w budynku jednorodzinnym
Można stosować w nowych i istniejących obiektach. Panele słoneczne zazwyczaj mieszczą się na dachu budynku, w innym razie można je też zabudować na stelażach obok domu lub fasadzie.

Często klienci mają wątpliwości jaki typ kolektora słonecznego wybrać. Powszechnie uważa się, że kolektory próżniowe tj. Vitosol 200T lub Vitosol 300T pracują z wyższą sprawnością niż płaskie, jednak ma to znaczenie gównie w przypadku miesięcy zimowych, kiedy i tak słońce operuje znacznie krócej niż w pozostałych porach roku. Aby wybrać odpowiedni dla klienta typ kolektora słonecznego należy zwrócić uwagę na wiele czynników, w tym ilość miejsca na dachu, warunki słoneczne, a także zapotrzebowanie na ciepłą wodę lub inne cele. Często okazuje się, że zastosowanie kolektorów płaskich tj. Vitosol 100F, Vitosol 200F, czy Vitosol 300F jest korzystniejsze, a koszty poniesione na instalację zwracają się znacznie szybciej.

Są jednak sytuacje kiedy na dachu brakuje miejsca i musimy montować kolektory na fasadzie budynku lub nie ma możliwości odpowiedniego dociążenia konstrukcji wsporczej przy montażu na dachu płaskim. Wtedy może okazać się, że jedynie kolektory próżniowe spełnią wymagania techniczno-montażowe, m.in. dzięki możliwością montażu ich w pozycji pionowej (fasada) lub zupełnie płaskiej, bez wyraźnej utraty sprawności. Oczywiście, aby instalacja solarna działała prawidłowo, poza typem kolektorów słonecznych i ich ilością, należy dobrać: wielkość zbiornika c.w.u., średnice przewodów grzewczych, zestawy pompowe wraz z armaturą bezpieczeństwa oraz odpowiednią automatykę solarną.

Dotacje na kolektory słoneczne Viessmann - Poznań

Nasz Salon Firmowy pomaga w uzyskaniu dofinansowania na zakup i montaż instalacji solarnej. Przygotowujemy niezbędne dokumenty, w tym projekty techniczne i kalkulacje wykonania instalacji. Gwarantujemy profesjonalny montaż i obsługę pomontażową, również po okresie gwarancji. Zapraszamy do kontaktu z naszym salonem celem doboru systemu i przygotowania odpowiednich materiałów.Ikonka PDF Dotacje na kolektory słoneczne - poradnik Prosimy o złożenie zapytania ofertowego, a także skontaktowanie się z naszym Salonem Firmowym w Poznaniu:

Strzałka - link Zapytanie na system solarny
Strzałka - link Kontakt z Salonem Firmowym
Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło