tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta kolektory sloneczne

       

kolektory ciepla

 

Kolektory słoneczne – Viessmann w Poznaniu


Kolektory słoneczne to rozwiązanie, które mamy nadzieję, wkrótce stanie się standardem we wspomaganiu ogrzewania nie tylko domów jednorodzinnych, ale i wszelkich innych obiektów. Firma Viessmann pierwsze kolektory słoneczne z aluminium i stali nierdzewnej zaoferował już w 1976 r. Od tamtej pory nieustannie udoskonalamy naszą technologię, która nie tylko wpływa na zmniejszenie emisji CO2, ale także koszty czynników energetycznych. Oprócz samego produktu udostępniamy usługę montażu kolektorów słonecznych.


Oto dlaczego warto skorzystać z kolektorów słonecznych Viessmann:


Jakość


- która niezaprzeczalnie powinna być w każdym przypadku istotna dla klienta, a już tym bardziej w przypadku kolektora słonecznego narażonego na niekorzystne zmienne w czasie warunki pracy. Na rynku europejskim istnieją od wielu lat procedury badań kolektorów słonecznych. Kolektory słoneczne VITOSOL były poddawane badaniom jakościowo-sprawnościowym  w niezależnych ośrodkach badawczo-rozwojowych.


Sprawność


- która stanowi kolejną ważną cechę kolektora słonecznego. Dysponując wynikami badań ośrodków badawczych, można w wiarygodny i wygodny sposób porównać wyniki uzyskane przez różnych producentów. O wysokiej sprawności kolektora słonecznego mogą świadczyć również deklarowane uzyski ciepła wyrażane w kWh/m2rok. Kolektory słoneczne Viessmann Vitosol osiągają wartości uzysku ciepła znacznie powyżej 525 kWh/m2rok.


Design


- który stanowi ważny aspekt, gdyż kolektory słoneczne stanowią najczęściej integralny i widoczny element budynku. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia płaskiego kolektora słonecznego Vitosol 100-F z obudową wykonaną w dowolnym kolorze RAL. W ten sposób kolektory mogą zostać całkowicie, również kolorystycznie, zintegrowane z dachem.


Możliwości zabudowy


- które mogą być czasem przeszkodą w zastosowaniu kolektorów słonecznych w danym budynku. Ważnym przykładem może być tu możliwość zabudowy kolektorów słonecznych w pozycji pionowej na elewacji budynku lub barierce tarasu. Jako jedne z nielicznych na rynku, próżniowe kolektory słoneczne Vitosol 200-T można zabudowywać w dowolnej pozycji bez względu na typowe dla innych kolektorów wymagania zachowania minimalnego czy maksymalnego kąta nachylenia.


Panele fotowoltaiczne firmy Viessmann


Obok kolektorów słonecznych pozwalających na ogrzanie wody użytkowej i wspomaganie centralnego ogrzewania, osobom zainteresowanym odnawialnymi źródłami energii oferujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne służące do produkcji energii elektrycznej ogniwa fotowoltaiczne. Technologia fotowoltaiczna sprawdza się nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również w obiektach biurowych, użytkowych i przemysłowych, gdzie dysponujemy wolną przestrzenią dachu lub terenem, na którym możemy zlokalizować instalację z odpowiednią ilością paneli fotowoltaicznych. Osoby zainteresowane doborem i montażem takiej instalacji zapraszamy do naszego salonu firmowego, gdzie wykwalifikowani pracownicy udzielą Państwu wszelkich niezbędnych informacji.


 

Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło