tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta kotly gazowe

       

kolektory sloneczne Vitosol

 

Nowoczesne kotły gazowe Viessmann – Poznań


Kondensacyjne kotły gazowe są już standardem w nowobudowanych obiektach i coraz częściej zastępują tradycyjne kotły grzewcze. Nadszedł już czas na modernizację kotłowni w Twoim domu? Zajrzyj do poznańskiego salonu Viessmann – oferujemy nowoczesne, jedno oraz dwufunkcyjne kotły gazowe pozwalające na optymalne wykorzystanie energii i sporą oszczędność na kosztach eksploatacji. Oprócz samego produktu oferujemy profesjonalny montaż kotłów gazowych.


Jak działają gazowe kotły kondensacyjne Viessmann Vitodens? Powietrze dostaje się do kotła przez wentylator, następnie miesza się z gazem i spala na powierzchni palnika. W wyniku tego procesu powstają spaliny, które omywają wymiennik ciepła. Woda wewnątrz wymiennika odbiera ciepło od spalin i już ogrzana wydostaje się z kotła, zasilając instalacje centralnego ogrzewania. Oddaje ciepło do pomieszczeń w domu, po czym wraca do wewnątrz i cały proces zaczyna się od nowa.


Technika kondensacyjna spalania paliw zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie energii zawartej w gazie ziemnym czy też oleju opałowym. Kotły kondensacyjne tracą jedynie 2-3% energii zawartej w paliwie, a ich sprawność wg polskich norm obliczeń wynosi do 109%.


Zalety techniki kondensacyjnej:


  • Nie ma bardziej wydajnej techniki spalania paliw, wykorzystuje się do 98% energii zawartej w paliwie (sprawność kotła wg polskich norm do 109%).
  • W porównaniu do starych systemów grzewczych, zużycie paliwa jest obniżane w zależności od typu budynku i zastępowanej instalacji grzewczej - o około 30%.
  • Niskie koszty inwestycyjne, przy jednoczesnym wzroście cen paliw, zapewnia szybki kilkuletni okres zwrotu inwestycji w kocioł kondensacyjny.
  • Dla wszystkich kotłów kondensacyjnych oraz wymienników (tzw. ekonomizerów) stosowana jest wysokowartościowa stal kwasoodporna.
  • Kotły kondensacyjne firmy Viessmann przystosowane są do spalania biooleju oraz biogazu.

Kotły jednofunkcyjne i dwufunkcyjne


Zastanawiasz się jaki kocioł gazowy wybrać – jedno czy dwufunkcyjny? Podejmując decyzję pamiętaj o tym, że kocioł gazowy dwufunkcyjny jest wyposażony wymiennik przepływowy ciepłej wody użytkowej, która zaczyna się podgrzewać w momencie odkręcenia kranu. Ten wariant jest często stosowany w mieszkaniach i małych domach, gdzie jest niewielu użytkowników, a kocioł powinien zostać zamontowany jak najbliższej punktu poboru wody. W przypadku większego zapotrzebowania na ciepłą wodę, w budynkach gdzie jest 3 lub więcej mieszkańców, a odległości do punktów poboru są duże zastosowanie mają kotły jednofunkcyjne współpracujące z dodatkowym zbiornikiem na ciepła wodę. Takie rozwiązanie zapewnia wysoki komfort korzystania z wody, a więc możliwość poboru w kilku punktach równocześnie, jak i zastosowanie instalacji cyrkulacyjnej, dzięki której czas oczekiwania od momentu otwarcia kranu z ciepłą wodą jest bardzo krótki. Coraz większą popularność zdobywają centrale grzewcze, gdzie kocioł gazowy znajduje się w jednej obudowie ze zbiornikiem na wodę. Dzięki innowacyjnemu, warstwowemu sposobowi grzania zbiornika, uzyskujemy dużą wydajność ciepłej wody, nawet w przypadku gdy ma on niewielką pojemność. Rozwiązanie jest bardzo popularne w przypadku, gdy lokalizacja jest w pomieszczeniu użytkowym, np. kuchnia, łazienka i mamy ograniczoną ilość miejsca na kotłownię.


 

Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło