tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta kotły olejowe

       

kotly olejowe

Kotły kondensacyjne olejowe Viessmann - Poznań


Kotły kondensacyjne olejowe to doskonała alternatywa dla kotłów gazowych przy braku dostępu budynku do sieci gazowej. Nowe rozwiązania pozwalają poza tradycyjnymi niskotemperaturowymi kotłami olejowymi, zastosować olejowe kotły kondensacyjne, o podwyższonej sprawności pracy, która może wynosić nawet do 98 %. W ofercie salonu Viessmann w Poznaniu znajdują się niskotemperaturowe standardowe kotły żeliwne, jak również innowacyjne kotły olejowe wyposażone w wymienniki ciepła Inox Radial, które pozwalają uwolnić dodatkowe ciepło ze skondensowanej pary wodnej pochodzącej ze spalin. Takie rozwiązanie jest oszczędne, pożyteczne dla środowiska, a także eliminuje konieczność ochrony przed spadkiem temperatury wody w kotle, który pracuje wówczas w całym zakresie regulacji pogodowej.


Olejowe kotły kondensacyjne Viessmann


Olejowe kotły kondensacyjne stanowią nowoczesny i jednocześnie tani sposób na odzyskiwanie ciepła z pary wodnej powstającej ze spalania oleju opalowego. Już nie tylko gaz ziemny może być tradycyjnym paliwem dla kotłów kondensacyjnych, ale również olej opałowy. Technika kondensacyjna dla oleju opałowego wymaga stosowania najwyższej jakości stali nierdzewnej ze zwiększoną zawartością chromu, niklu i molibdenu.


Olejowe kotły kondensacyjne firmy Viessmann mogą pracować w zależności od typu zarówno z dostępnym ogólnie olejem opałowym, jak i z olejami o niskiej zawartości związków siarki. Dzięki współpracy z kolektorami słonecznymi system grzewczy może być ponadstandardowo efektywny w budynku nowym, jak i modernizowanym.


 

Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło