tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta ogrzewanie podlogowe

       

Ogrzewanie podłogowe – systemy grzewcze Viessmann

Planujesz budowę domu, szukasz energooszczędnego, dyskretnego systemu grzewczego?


Idealnym rozwiązaniem może okazać się ogrzewanie podłogowe dostępne w ofercie salonu Viessmann w Poznaniu, zapewniające ciepło zarówno w całym budynku, jak i wydzielonych pomieszczeniach – łazience, sypialni lub salonie. Oprócz korzystnego rozmieszczenia temperatury w pomieszczeniu oraz niższych kosztów eksploatacji do zalet ogrzewania podłogowego należy jego niewidoczność. Całość instalacji jest schowana pod naszymi stopami, co pozytywnie wpływa na estetykę wnętrza i stwarza więcej możliwości aranżacyjnych.


Ogrzewanie podłogowe zdobywa coraz większą popularność, zwłaszcza w przypadku domów w których mieszkają osoby wrażliwe na alergeny tj. kurz, roztocza itp. Wbrew panującym opiniom na rynku, prawidłowo zaprojektowane i wykonane ogrzewanie podłogowe ogranicza cyrkulację kurzu w domu, zwłaszcza że temperatura posadzki jest zaledwie kilka stopni wyższa od temperatury ogrzewanego pomieszczenia. W przypadku standardowych grzejników różnica temperatur jest znacznie większa co wpływa na zwiększoną cyrkulację powietrza. Ponadto łatwiej utrzymać w czystości samą posadzkę w domu, niż wnętrze grzejnika gdzie może zbierać się kurz, który następnie jest uwalniany wraz z uruchomieniem instalacji grzewczej. Ogrzewanie podłogowe możemy stosować we wszystkich pomieszczeniach domu, również w tych gdzie znajdują się posadzki drewniane lub panele podłogowe. Musimy pamiętać jednak, że instalacja musi być wówczas odpowiednio przeliczona i wykonana. W przypadku montażu przez niedoświadczonego instalatora mogą być później problemy z dogrzaniem pomieszczenia. Okładziny drewniane mają mniejszą przenikalność cieplną niż np. płytki ceramiczne, stąd stosowanie ogrzewania podłogowego wymaga obliczeń które uwzględniają te ograniczenia. Wybierając panele drewniane lub inne okładziny na bazie drewna musimy pamiętać, aby posiadały one dopuszczenia producenta do stosowania na posadzkę z ogrzewaniem podłogowym.


Ogrzewanie ścienne w Viessmann


W poznańskim salonie firmy Viessmann możesz liczyć na fachową obsługę obejmującą zaprojektowanie systemu grzewczego z ogrzewaniem podłogowym, dobór wysokiej jakości materiałów instalacyjnych, a następnie profesjonalny montaż. Na życzenie klienta gwarantujemy również wykonanie posadzek anhydrytowych o zwiększonej przenikalności cieplnej i niewymagających stosowania dylatacji w pomieszczeniach.  W przypadku gdy zastosowanie ogrzewania podłogowego nie jest możliwe, a zalecany jest system niskotemperaturowy, oferujemy instalacje ogrzewania ściennego, które mają mechanizm działający na podobnej zasadzie co ogrzewanie podłogowe, tyle że przewody grzewcze prowadzone są w ścianach pod tynkiem lub lekką zabudową GK.


Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło