tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta pompy ciepla

       

pompy ciepla

 

Pompy ciepła Viessmann - Poznań

Pompy ciepła to urządzenia umożliwiające odbiór energii cieplnej z jej naturalnych źródeł - z ziemi, wody gruntowej lub powietrza atmosferycznego oraz wykorzystanie jej na potrzeby ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej. Od kilku lat pompy ciepła przeżywają renesans i tym samym zapewniły sobie trwałe miejsce wśród metod wytwarzania ciepła z odnawialnych źródeł energii. W ofercie naszego poznańskiego salonu znajdziesz szeroką ofertę pomp ciepła zarówno powietrznych, jak i wykorzystujących ciepło z gruntu. Dodatkowo, jako profesjonalna firma instalacyjna świadczymy usługę doboru i montażu pomp ciepła oraz późniejsze jej serwisowanie.


Bilans energetyczny pomp ciepła jest szczególnie godny uwagi. Zysk energii cieplnej może być cztero- a nawet ponad pięciokrotnie wyższy od zużytej energii elektrycznej. Pompy ciepła z kolektorami ziemnymi i sondami gruntowymi, dzięki wysokim współczynnikom efektywności, można eksploatować jako monowalentne systemy grzewcze, bez dodatkowych urządzeń wspomagających. Co więcej, instalując pompę ciepła można zrezygnować z budowy komina oraz składu opału, tym samym ograniczając koszty inwestycyjne.


Nowoczesne pompy ciepła producenta Viessman są ekologiczne i wysokosprawne. Technika poszła naprzód: w pełni hermetyczne i cichobieżne sprężarki Scroll, wysokie współczynniki efektywności i możliwość całorocznego, jednosystemowego ogrzewania pompą ciepła, bez potrzeby zastosowania drugiego źródła ciepła sprawiły, że urządzenia te stały się bardziej komfortowe, sprawniejsze i w rezultacie jeszcze korzystniejsze pod względem kosztu zakupu i eksploatacji.


Pompy ciepła Viessmann Vitocal - zależnie od wykonania – wykorzystują ciepło z ziemi, z wody gruntowej lub powietrza zewnętrznego. Wszystkie pompy ciepła Vitocal są przystosowane do pracy zarówno w jednosystemowych (pompa ciepła jako jedyne źródło ciepła), jak i wielosystemowych instalacjach grzewczych (w połączeniu z innym źródłem ciepła, np. kotłem grzewczym).


Dotacje do pomp ciepła Viessman


W ramach programów ogólnopolskich i lokalnych, oferujemy pomoc w uzyskaniu dotacji na pompy ciepła, instalacje fotowoltaiczne i inne wykorzystujące odnawialne źródła energii. Jeśli jesteś zainteresowany ewentualną dotacją, skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!


 

Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło