tło
tło Logologo

Strona startowa >> Oferta wentylacja mechaniczna

       

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Rekuperator to urządzenie, które sprawi, że spędzając czas w salonie lub sypialni,  będziesz czuł się komfortowo oddychając zawsze świeżym powietrzem, a w pomieszczeniach gospodarczych tj. kuchnia czy łazienka nie będzie problemu z wilgocią i nieprzyjemnym zapachem. Wentylacja mechaniczna z rekuperacją pozwala osiągnąć niski poziom dwutlenku węgla w pomieszczeniu zbliżony do zewnętrznego, co znacznie wpływa na wygodę i dobre samopoczucie użytkowników. Ponadto wstępnie ogrzewając nawiewane powietrze przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania budynku.


Zastosowanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją Viessmann to nowoczesna metoda wentylacji obiektów zapewniająca skuteczną wymianę świeżego powietrza wraz z odzyskiem ciepła. Rekuperator składa się z dwóch wentylatorów – wywiewnego i nawiewnego oraz wymiennika ciepła. Powietrze napływające przez tzw. czerpnię do wnętrza budynku pobiera energię od powietrza wywiewanego, które już zdążyło się ogrzać. Wymiennik ciepła opracowany przez Viessmann jest w stanie odebrać z wywiewanego powietrza nawet do 98 % ciepła, a specjalne filtry – wszelkie zanieczyszczenia z powietrza, które napływa do obiektu.


Zalet wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest wiele – dzięki niej będziemy mogli cieszyć się zawsze świeżym powietrzem, nawet w kuchni w czasie gotowania obiadu. Ponadto pozwala ona na oszczędność na wentylacji i ogrzewaniu. Najważniejsza jednak jest kwestia zdrowotna – regularnie wymieniane, pozbawiane zanieczyszczeń powietrze sprzyja małym dzieciom oraz alergikom, którzy dzięki rekuperacji będą mogli odetchnąć z ulgą.


Jesteś gotowy na modernizację kotłowni w Twoim domu? Zajrzyj do poznańskiego salonu Viessmann i dowiedz się jaki rekuperator wybrać.


Kontakt z Adminem | Polityka prywatności
© Salon Firmowy Viessman
INSIDE Systemy Grzewcze i Sanitarne
61-062 Poznań
ul. Mścibora 8
tło